Najnowsze wpisy

Udział ledów w sprzedaży rośnie

Firma ES-SYSTEM przedstawiła wyniki finansowe za 2016 rok. W IV kwartale 2016 roku sprzedaż krajowa ES-SYSTEM wyniosła 44,6 mln zł, tj. wzrost o 6,4 proc. r/r, pochodna ożywienia na rynku budowlanym oraz finalizacji wielu projektów w końcówce roku. Był to najlepszy kwartał w historii sprzedaży... więcej »

LEDVANCE z nowym właścicielem

Z początkiem marca br. spółka LEDVANCE zyskała nowego właściciela. Została nim firma MLS Electronics, jeden z czołowych chińskich graczy w obszarze produktów opartych na technologii LED dla konsumentów. Od teraz MLS i LEDVANCE – jako nowi strategiczni partnerzy – będą wzmacniać swoje mocne strony, aby... więcej »

Nowa strona internetowa

Firma KRULEN Technika Świetlna uruchomiła nową stronę internetową, w pełni dostosowaną do urządzeń mobilnych. Jest to już ósma zmiana serwisu od 1997 r., gdy pod adresem www.krulen.com.pl po raz pierwszy pojawiła się witryna firmy KRULEN Technika Świetlna. Nowa strona to nowoczesna szata graficzna, intuicyjna i... więcej »

Nowoczesne naświetlacze

Oprawy MAGNUM FUTURE LED  i MAGNUM FUTURE LED XL to rodzina  nowoczesnych naświetlaczy zapewniających przenośne oświetlenie miejsc pracy. Dzięki wielu przydatnym funkcjom oraz licznym akcesoriom można je z powodzeniem stosować wszędzie, gdzie potrzebne jest mocne oświetlenie, wytrzymała konstrukcja o długiej żywotności oraz liczne usprawnienia ułatwiające... więcej »

Rozbudowa centrum badawczo-produkcyjnego

W dniu 2 marca 2017 r. Ryszard Wtorkowski, prezes Zarządu LUG Light Factory Sp. z o.o., podpisał kolejną istotną dla rozwoju Grupy Kapitałowej LUG SA umowę. Kontrakt zawarty z firmą M&J Sp. z o.o. z siedzibą w Żarach dotyczy powiększenia istniejącego centrum badawczo-produkcyjnego w Nowym... więcej »

Kolejne produkty LED na liście LEME

Oprawy przemysłowe LED TL-FLP o mocach do 86 W firmy Tecoled zostały zakwalifikowane i dodane do listy LEME w 2017 r. Oprawy przemysłowe LED IP65 seria TL-FLP z diodami SMD Edison dostępne są w szerokim zakresie mocy: 20–36 W, 30–66 W oraz 50–86 W, i są zamiennikami powszechnie stosowanych... więcej »

Przegląd. Oprawy biurowe LED

W wydaniu 1/2017 kwartalnika Oświetlenie LED ukazał się przegląd opraw biurowych LED. Swoje produkty zaprezentowały firmy: BEMKO ERCO ES-SYSTEM HSK LEDY LEDIN LEDVANCE PHILIPS PXF SKOFF Zaprenumeruj Oświetlenie LED. Czasopismo jest również dostępne w wersji elektonicznej.

Miasta przyszłości

Infrastruktura oświetleniowa jest obecna wszędzie tam, gdzie ludzie mieszkają, pracują, bawią się i wypoczywają. Szacuje się, że do 2030 r. zainstalowanych będzie na świecie blisko 70 mld lamp LED. Ze względu na gęste pokrycie powierzchni miast infrastrukturą oświetleniową będzie ona nośnikiem do zbierania danych z... więcej »

Nowe podejście do produkcji diod

Seoul Semiconductor na targach oświetleniowych Japan Lighting Fair odbywających się od 7 do 10 marca w Tokio przedstawi 17 nowych diod typu chip-on-board o nazwie Acrich COB, przeznaczonych na rynek oświetlenia o wysokiej wydajności i najwyższej jakości.   – Diody COB marki Seoul Semiconductor stanowią... więcej »

Nagroda za awangardowy design

Koncepcja projektowania opraw oświetleniowych human centric lighting (HCL – oświetlenie antropocentryczne) stawia w centrum ludzi wraz z ich biologicznymi, emocjonalnymi i wzrokowymi potrzebami. Takie podejście ma na celu wyposażenie pomieszczeń w optymalne rozwiązania, które w sposób zrównoważony łączą światło, przestrzeń i design. Firma Osram zrealizowała taką... więcej »

Wyjątkowa metamorfoza zabytku

Firma ES-SYSTEM dostarczyła oprawy oświetleniowe do zabytkowej Willi Neumana w Gliwicach. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań projektowych i oświetleniowych udało się zachować oryginalną, unikatową bryłę wilii i jednocześnie nadać jej nowoczesny charakter. Po remoncie budynek odzyskał dawny blask. W realizacji wykorzystano oprawy oświetleniowe, które podkreślają walory architektoniczne... więcej »

Miliony na innowacje

Działająca w Wiśniczu firma Miloo Electronics postanowiła sięgnąć po unijne dotacje, by sfinansować rozwój oparty na nowatorskich rozwiązaniach, które opatentowała w zeszłym roku. W tym roku spółka wyda prawie 15 mln zł na inwestycje i zamierza poważnie zaistnieć na polskim rynku osprzętu oświetleniowego. Oprócz inwestycji... więcej »

Moduły LED oparte na technologii Wicop

Europejski oddział Seoul Semiconductor Co., Ltd wprowadził na rynek rodzinę modułów opartych na diodach LED Wicop – diody LED nieposiadające obudowy. Pierwsze moduły przedstawione przez Seoul Semiconductor to moduły z diodami LED Wicop Y19, Y22 oraz Y22P. Diody ułożone są na różnych modułach w różnych konfiguracjach,... więcej »

Dziewiąta spółka w Europie

TME otwiera w Wielkiej Brytanii dziewiątą spółkę zależną w Europie. Transfer Multisort Elektronik Ltd z siedzibą w Birmingham będzie wystawiać faktury ze stawką VAT obowiązującą w Wielkiej Brytanii. Co więcej, pracownicy biura brytyjskiego TME będą wspierali lokalnych klientów – biznesowych i indywidualnych – oraz prowadzili... więcej »

System stworzony z myślą o IoT

Philips Lighting wprowadza na rynek nowy system liniowego oświetlenia LED dla przestrzeni handlowych i przemysłowych, stworzony z myślą o Internecie Rzeczy ( ang. Internet of Things – IoT)  Philips Maxos fusion to gotowe do instalacji systemy dostarczające wysokiej jakości światło LED oraz dające możliwość dowolnego dostosowania... więcej »